„Дунав“ отстъпи с 0:2 срещу „Левски“ в мач, опорочен от самото начало с грозни съдийски грешки. Първият гол за столичани бе абсурден. След центрпране отдясно топката прелетя към непокрития Дени Алар. Австриецът не само бе в еднометрова засада, проспана от страничния рефер Петър Михайлов, но и извърши нарушение срещу вратаря Благой Макенджиев. Топката се отклони от Макенджиев за автогол - 0:1.
В 22- минута столичани поведоха с 2:0. Пак след центриране. Този път исландецът Холмар Ейолфсон скочи за висока топка, тя те се отби от тялото на Любен Николов и изненада Макенджиев.
„Дунав“ надигра почти напълно „Левски“ след почивката и до средата на второто полувреме. Отличният Ахмед Ахмедов имаше шанс за гол, красив удар на Стефан Христов с фалц бе избит от вратаря Миятович. Ахмедов бе избутан после в гръб в наказателното поле от Алар, но съдията Никола Попов не видя основание да свири чиста дузпа.
Така столичният Голиат победи със съдийско рамо русенския Давид. Да, „Левски“ бе по-добрият отбор, с малко късмет в някои ситуации уцели гредите на 4 пъти, но при такова съдийство все по-малко и малко хора вярват, че българският футбол може да излезе от дъното.
Мачът бе изгледан на живо от новия национален селекционер Георги Дерменджиев.