Футболистите на „Дунав“ елиминираха „Етър“ /Велико Търново/ с победа от 2:0 в мач раванш от турнира за купата на БФС. Първият двубой в Дебелец завърши при 1:1. Право на участие в това състезание имат юноши, родени през 2002 години. Сега момчетата на треньора Мартин Цирков ще чакат жребия за 1/4-финалната фаза на турнира.
Първото полувреме мина основно с много борба и разпокъсана игра. Головите положения пред двете врати бяха малко, но все пак дунавци имаха две възможности чрез най-добрия си играч в мача - Борис Димитров. Той се измъкна с пробив и щутира силно с левия крак, а после ударът му с глава прати топката в гредата.
„Дунав“ заигра далеч по-добре след почивката. Отборът направи хубави атаки на скорост, уцели гредата на съперниковата врата, а при едно меле поведе в резултата. Минутата бе 62-а, а точният изстрел бе дело на Борис Димитров. Малко по-късно се стигна до 2:0 след ново разбъркване и съобразителна работа на Симеон Дочев.
Колорит в мача бе агитка от деца в школата на русенския клуб, които не спряха да подкрепят с песни батковците си през цялото време на двубоя.
„Дунав“: Цветелин Енчев, Преслав Папарков, Преслав Страшимиров, Мерт Тасим, Димитър Тодоров, Албер Силвиев, Виктор Тодоров, Симеон Дочев, Симеон Иванов, Борис Димитров /Дани Братоев, Валери Иванов, Искрен Анчев/.