Петият кръг от първенството на Четвърта лига ще се запомни с две без време завършили срещи. Дисциплинарната комисия към Областния футболен съвет ще се събере утре, за да вземе решение по скандално развилите се мачове.
Двубоят "Янтра" /Ценово/-"Янтра" /Долна Студена/ бе прекратен в 30-а минута при резултат 1:1. Тогава гостите, предвождани от Ивайло Минков, напускат терена в знак на недоволство срещу съдийски решения.
Краят на мача "Спартак" /Хотанца/-"Приста" /Средна кула/ идва в 75-а минута при резултат 3:5. Тогава подбудител за предсрочно завършилата среща е футболистът на домакините Иван Хвърчилков. Случаят е идентичен като този в Ценово - съдията е виновен!
"Някои хора избиват комплекси. Комисията ще вземе доста сурови решения", каза пред "Утро" председателят на Областния съвет на БФС Димитър Димитров-Кулеманс.
В очаквания с най-голям интерес мач от кръга домакините от "Сокол" /Червена вода/ завършиха 2:2 срещу "Дунав" /Сливо поле/. Сливополчани останаха лидери с 13 точки, а "соколите" делят трето-четвърто място със 7 точки.
В другите мачове: Дивизия "Запад": "Атлетик" /Тръстеник/-"Левски" /Караманово/ - 6:0, "Борово"-"Ботев" /Копривец/ - 5:0, "Две могили"-"Дунав" /Батин/ - 1:2.
Дивизия "Изток": "Дунарит" /Николово/-"Ботев" /Голямо Враново/ - 4:0, "Мартен"-"Пристис" /Долапите/ - 5:6.