„Дунав“ спечели безценни три точки при гостуването си на „Арда“ /Кърджали/ в Пловдив. Победата с 2:0 срещу прехваления и селектиран с куп чужденци отбор на Стамен Белчев е дълбока глътка въздух предвид тежката и неравна битка на русенския тим за оцеляване в Ефбет Лига. Ако момчетата на Людмил Киров се справят и на 19 октомври в Русе срещу забуксувалия след домакинската загуба от „Локо“ /Пд/ с 0:5 „Етър“, със сигурност ще играят по-спокойно в кръговете до края на годината.
„Арда“ имаше значително териториално превъзходство през първото полувреме, но дунавци отразиха натиска и вкараха прекрасен гол в 40-а минута. Исаевски плъзна топката с прецизен пас към Ахмед Ахмедов, той стреля мигновено с левачката и прати топката в мрежата на Иван Караджов - 1:0.
Отборът от Кърджали опита хаотичен щурм след почивката. „Дунав“ обаче бе още по-сигурен и направи няколко хубави контри. При една от тях Стефан Христов принуди Караджов да вади топката от ъгъла. Все пак мигът на Христов дойде в 67-а минута след брилянтна триходова комбинация, тръгнала от Ахмедов и минала през Свилен Щерев, който изведе нападателя зад гърба на защитата и той стреля в движение - 2:0. Малко по-късно „Арда“ остана с човек по-малко заради втори жълт картон на Хасани, което означаваше, че русенският отбор няма как да изпусне златните 3 точки. Докрая дунавци разиграваха спокойно топката и при малко повече острата в атака можеха да разгромят съперника си с класически резултат.
„Дунав“: Макенджиев, Инкоом, Милчев, Исаевски, Николов, Димов, Христов, Щерев, Ахмедов, Костадинов, Кавалканте /Аясс, Селеменев, Лазаров/.