Ливърпул продължи безгрешния си ход в Премиършип, побеждавайки Лестър Сити с 2:1 на “Анфийлд” в двубой от осми кръг на Премиършип. Победата обаче дойде много трудно и в последната минута от продължението на мача.

Садио Мане откри резултата в 40-ата минута, а асистенцията бе дело на Джейм Милнър. Лестър обаче игра много смело и хладнокръвно и чакаше своя шанс, а той дойде в 80-ата минута, когато Джеймс Мадисън изправи на крака агитката на “лисиците”. Двубоят отиваше към равенство, но Ливърпул получи правото да изпълни дузпа в 95-ата минута за нарушение на Марк Олбрайтън срещу Садио Мане. Системата VAR одобри решението на съдиите, а Милнър показа железни нерви и не даде шансове на Каспер Шмайхел. Лестър бе на път да стане първия отбор, който отнема точки на Ливърпул, но в крайна сметка това не се случи и мърсисайдци остават начело в класирането с пълен актив от 24 точки. В девети кръг Лестър играе у дома с Бърнли, а Ливърпул гостува на Манчестър Юнайтед.