Футболистите младша възраст на "Дунав" победиха "Локомотив" в Пловдив с 3:1 и вече са само на две точки от челната тройка в класирането на Елитната юношеска лига, където третото място си поделят "Славия" и "Левски" с по 12 точки.
Момчетата на треньора Илиян Памуков поведоха с гол на Константин Митев, който получи асистенция от Борис Димитров. Димитров направи 2:0. Той стреля технично от фаул, топката се удари в гредата, после се чукна в гърба на вратаря и влезе в мрежата. Веднага след почивката Митев се разписа за втори път. Домакините върнаха едно попадение с далечен удар на Йордан Млеканов.
"През първото полувреме надиграхме тотално отбора на "Локомотив", а и головете паднаха в точното време. При 3:0 за нас пловдивчани се вдигнаха и моите момчета се пообъркаха за един период от 10-15 минути, но после всичко дойде на мястото си", коментира Памуков пред "Утро".
Тази неделя неговият тим ще бъде домакин на доскорошния лидер - "Славия". Двубоят в "Здравец" започва в 10.30 часа.
В другите мачове: Септември"-"Витоша" - 12:0, "Сокол" /Марково/-"Спартак" /Варна/ - 2:1, "Ботев" /Пд/-"Черно море" - 3:0, "Национал" /Сф/-"Лудогорец" - 0:2, "Етър"-ЦСКА - 0:1, "Славия"-"Левски" /Сф/ - 1:4, "Левски-Раковски" /Сф/-"Берое" - 0:2.
"Дунав": Богомил Станчев, Калоян Петров, Мартин Иванов, Иван Бакалски, Димитър Тодоров, Искрен Анчев, Мартин Ангелов, Виктор Тодоров, Дани Братоев, Константин Митев, Борис Димитров /Йордан Дженев, Дани Бонев, Мартин Дешев, Кристиян Георгиев/.