„Дунав“ изпусна шанса да прибави изключително ценни три точки към актива си в класирането на Ефбет Лига. Русенският отбор имаше далеч повече голови възможности от „Славия“ в един общо взето равностен като притежание на топката мач, но в крайна сметка скандалният съдия Волен Чинков, проявил се в решителен момент като 12-и играч на „белите“, даде последния сигнал при 0:0.
Дунавци имаха поне 4 отлични възможности през първото полувреме. Удар на Стефан Христов прати топката над гредата, Мартин Ковачев стреля красиво с глава, но вратарят Георги Георгиев направи чудовищно спасяване, Ахмед Ахмедов и Свилен Щерев също опитаха тежки шутове.
Най-голямата бъркотия възникна в края на полувремето, кагото Виячки подсече в гръб Стефан Христов. Волен Чинков обаче явно прецени, че щом няма поне счупен крак, не се налага да се свири дузпа за някакви си провинциалисти срещу гостите им от София. Последваха бурни реакции, но какво от това! Най-много строгите шефове в БФС да го похвалят, че е проявил характер и не е отстъпил през някакви си протести.
Дунавци имаха шансове и след почивката. Ивайло Лазаров не уцели опразнената от Георгиев врата, силен изстрел пък на Диян Димов изпрати топката на сантиметри от дясната греда.
„Славия“ се активизира към края на мача, когато, вероятно покрай направените смени, изглеждаше по-свежа и опита няколко атаки. Зрителите на Градския стадион изтръпнаха в последните минути, когато страховит изстрел на Шоколаров заби топката в гредата до напълно „безработния“ към този момент Благой Макенджиев.
И докато зрителите изчисляваха плюсовете и минусите от това реми, електронните издания в хор разнесоха „сензационната“ новина, че президентът на ФК „Дунав“ д-р Симеон Симеонов излязъл с поредна заявка, че ще напусне клуба.
„Плащам и се махам. Демотивиран съм“, казал д-р Сомеонов.
Той го каза преди седмица и пред „Утро“, но тогава настойчиво помоли да не бъде цитиран.
„Дунав“: Макенджиев, Милчев, Ковачев, Костадинов, Николов, Колев, Христов, Димов, Ахмедов, Щерев, Лазаров /Аясс, Селеменев, Исаевски/.