Футболистите старша възраст на "Дунав" не само разгромиха "Янтра" /Габрово/ със 7:2, но и показаха - особено през първото полувреме - много обнадеждаваща игра. Тогава бе удоволствие да се видят бързи атаки с по едно докосване, пробиви по фланговете, изстрели от всякаква дистанция, скоростно преливане във всички линии, сигурна работа на защитата.
Само 40 секунди след началото на мача резултатът бе 1:0, а в шестата минута на таблото светеше 3:0. Вече при 5:0 гостите върнаха един куриозен гол. След като изпълниха удар от центъра, техен футболист опита далечен шут и топката прехвърли излезлия напред вратар Цветелин Енчев. Веднага след почивката стана 5:2, а нататък момчетата на треньора Мартин Цирков се скъсаха да пропускат положение след положение. И гредите помогнаха на габровци да се отърват само със загуба от 2:7.
Константин Митев реализира хеттрик, Митко Русанов помогна с 2 гола, Исмаил Исмаилов и Валери Иванов се разписаха по веднъж.
В следващия кръг дунавци ще гостуват на опашкаря "Марек".
В другите мачове: ЦСКА-"Марек" - 17:0 /!/, "Верея"-"Левски" - 1:2, "Славия"-"Ботев" /Пд/ - 3:0, "Пирин"-"Царско село" - 1:4, "Лудогорец"-Локо" /Пд/-0:0, "Монтана"-"Берое" - 0:1, "Септември"-"Черно море" - 0:3.
"Дунав": Цветелин Енчев, Преслав Страшимиров, Преслав Папарков, Димитър Тодоров, Мерт Тасим, Исмаил Исмаилов, Кристиан Върбанов, Симеон Дочев, Константин Митев, Митко Русанов, Симеон Иванов /Тихомир Друмев, Мартин Стоянов, Валери Иванов, Радослав Петров/.