"Левски" и ЦСКА завършиха наравно 2:2 в голямото дерби от осмия кръг на родния футболен шампионат. Двата столични гранда си размениха по полувреме. "Сините" имаха два гола аванс на почивката, но "червените" възкръснаха през втората част и се пребориха за точката.

"Армейците" бяха по-активни в началните минути, в които Али Соу и Вив Соломон-Отабор опитаха да намерят Евандро в наказателното поле, но и в двата случая топката не стигна до бразилеца.

"Левски" поведе в 12', когато Паулиньо отклони към Станислав Иванов и юношата на "сините" се разписа.

Само шест минути по-късно отборът на Петър Хубчев нанесе втори тежък удар на "армейците". Найджъл Робърта засече центриране на Филипе Нашименто от пряк свободен удар за 2:0. При попадението вратарят Витаутас Черниаускас, както и Мартин Райнов от "сините", се разминаха с топката, която се удари в Робърта и влетя в мрежата. Така, с малко късмет, холандецът вкара четвъртия си гол от началото на сезона.

В средата на полувремето "Левски" бе близо до трето попадение, но изстрелът на измъкналия се от засадата Робърта бе избит в корнер от стража Черниаускас.

До края на полувремето не се случи нищо интересно и "сините" се оттеглиха с два гола аванс.

ЦСКА започна втората част с две офанзивни промени. Тиаго Родригеш и Петър Занев отстъпиха местата си на Брадли Мазику и Греъм Кери.

"Червените" очаквано поеха повече рискове, а усилията им се увенчаха с успех в 74', когато Евандро се озова сам срещу Миятович и го преодоля за 1:2.

Минута по-късно Кери падна в наказателното поле на "Левски", но главният съдия Георги Кабаков прецени, че е симулирал и му показа жълт картон.

Изглеждаше сякаш "сините" ще удържат крехкия си аванс, но в 88' Раул Албентоса засече с глава центриране на Кристиян Малинов за 2:2.

Стартови състави

ЦСКА (3-5-2): Витаутас Черниаускас, Раул Албентоса, Пламен Гълъбов, Петър Занев, Иван Турицов, Кристиян Малинов, Тиаго Родригеш, Жанио Бикел, Вив Соломон-Отабор, Евандро, Али Соу

"Левски"(4-2-3-1): Милан Миятович, Живко Миланов, Янис Каргас, Нуно Рейш, Иван Горанов, Кали Тиам, Мартин Райнов, Станислав Иванов, Филипе Нашименто, Паулиньо; Найджъл Робърта