Футболистите на "Дунав" до 17 години с треньор Илиян Памуков победиха "Сокол" /Марково/ с 4:2 в домакински мач за първенство на Елитната юношеска лига.
Дунавци поведоха в 4-а минута с гол на Константин Митев, който засече с глава флангово центриране на капитана Дани Братоев. После съдията даде дузпа за "соколите", но вратарят Станчев я спаси. Борис Димитров направи 2:0. Последва нова дузпа за гостите - 2:1.
След почивката "Сокол" изравни след грешка в защита, но "Дунав" натисна през последните 15 минути и заслужено стигна до победата. Борис Димитров даде преднина до 3:2 с гол от дузпа, пак той довърши гостите с хеттрик в края на мача.
В следващия кръг отборът на Памуков ще гостува на "Левски-"Раковски" /Сф/, който бе прегазен вчера с 0:10 от "Левски" /Сф/.
"Дунав": Богомил Станчев, Иван Бакалски, Калоян Петров, Мартин Иванов, Димитър Тодоров, Искрен Анчев, Йордан Дженев, Виктор Тодоров, Дани Братоев, Константин Митев, Борис Димитров /Мартин Ангелов, Лятиф Латиф, Дани Бонев, Мартин Дешев/.