„Дунав“спечели много ценна точка срещу ЦСКА. С равенството от 1:1 вчера у дома русенският отбор изпълни напълно програмата минимум от този мач. Като се има предвид срещу какви финанси стои селекцията на единия отбор и срещу какви - другия, ремито може да се счита за безспорен успех. Друг е въпросът, че дунавци стигнаха до него с единствения си удар към вратата на Витаус Черниаускас. И какво от това! Точката е с цената на злато.
Старши треньорът на „Дунав“ Людмил Киров предложи изненада със стартовия състав. Росен Колев и Любен Николов играха за първи път като двойка централни защитници, а Николов записа и абсолютен дебют. Капитанската лента пък бе върху ръката на нападателя Ахмед Ахмедов.
ЦСКА наложи отчетливо териториално превъзходство, контролираше мача, отправи за първите 45 минути 5 удара към Благой Макенджиев, но получи гол в 41-а минута. Тиаго Родригес върна високомерно топката към Раул Албентоса, пасът бе къс, Стефан Христов открадна кълбото, напредна и останал сам срещу вратаря, го плъзна покрай плонжа на Черниаускас - 1:0.
Второто полувреме бе продължение на първото. „Армейците“ нападаха далеч повече, но „Дунав“ се бранеше с всички сили. Много добри спасявания направи и вратарят Благой Макенджиев.
Равенството стана факт в 68-а минута. Кристиян Малинов добута топката до бразилеца Евандро, който стреля от движение в обратния ъгъл - 1:1.
До края ва мача картинката не се се промени - ЦСКА атакуваше масирано и с многобройни подавания, създаде няколко мелета, стигна до нелоши положения, но храбрата отбрана на дунавци издържа и отборът заслужено, поне според показания характер, се поздрави с много важната точка.
В следващия 8-и кръг дунавци ще гостуват на „Черно море“.
„Дунав“: Макенджиев, Инкооом, Милчев, Николов, Исаевски, Колев, Щерев, Христов, Аясс, Ахмедов, Селеменев /Димов, Ковачев, Лазаров/.
ЦСКА: Черниаускас, Турицов, Албентоса, Занев, Жеферсон, Малинов, Евандро, Уот, Соу,  Родригес, Бикел /Кери, Отабор, Музику/.