Футболистите старша възраст на "Дунав" загубиха с 1:4 домакинския си мач срещу "Левски" /София/. Момчетата на треньора Мартин Цирков изиграха чудесно първо полувреме и се оттеглиха на почивка с водачество от 1:0. Автор на фантастичния гол бе Митко Русанов, който изстреля топката от ждроб и я прати неспасяемо в горния десен ъгъл. Такива голове могат да се видят рядко и на мачове от елитното мъжко първенство.
Вторите 45 минути започнаха обаче с вратарска грешка и бързо изравняване на резултата. Последва ново неразбирателство в защита - 1:2. Гардът на русенските футболисти падна и те като че ли загубиха увереност в оставащите минути до края на срещата.
И все пак се видя, че този отбор бележи безспорен напредък. Свидетелство бе много доброто първо полувреме, когато тимът действаше подредено, умно и тактически доста зряло.
В следващия мач дунавци ще имат тежък двубой като гости на "Ботев" /Пд/.