„Дунав“ постигна ценна победа с 2:0 срещу „Витоша“ /Бистрица/ и с актив от 6 точки се изкачи на девето място във временното класиране в първенството на Ефбет Лига. .Пред русенския отбор обаче се задава много тежка серия - гостуване на възродения „Локо“ /Пд/, домакинство на ЦСКА и мач във Варна срещу „Черно море“.
Дунавци откриха резултата през първото полувреме с гол на Ахмед Ахмедов в 39-а минута. Руснакът Иван Селеменев центрира отдясно, Стефан Христов свали топката и останалият сам срещу вратаря Християн Василев централен нападател и той не сбърка с шут от няколко метра.
Веднага след почивката русенци стигнаха до ново златно положение. Христов се озова фронтално срещу вратата, стреля с левия крак, но топката се отби от гредата, докато вратарят на гостите бе застинал като сфинкс по средата на рамката.
Успокоителният втори гол с ново авторство на Ахмедов падна в 59-а минута. Селеменев центрира към Фернандо Кавалканте, бразилецът чукна топката леко към тарана, който се завъртя с изкусен финт, остави безпомощен централния защитник Бонев и технично намери мрежата - 2:0.
Последваха нови опасности пред Василев, като само Стефан Христов се озова на 3 пъти в голови ситуации. Шанс за попадение се откри и пред получилия пас зад защитата Самир Ааяс. Той обаче шутира над вратата.
Играчите на „Витоша“, чийто старши треньор Енгибар Енгибаров изглежда блъфира със заявката, че Атанас Кабов и Емил Гъргоров са трайно контузени, се раздвижиха и направиха няколко силни атаки. Точно Кабов и Гъргоров дадоха живец на тима си след почивката. Добрата новина бе, че дунавската защита остави за първи път суха вратата на Благой Макенджиев, но към края на мача лъснаха неприятни пробойни. Макенджиев трябваше да се намесва на два пъти, а веднъж и гредата му помогна след изстрел на оставения сам срещу него Гъргоров.
Дали отборът отпадна физически или подцени последните минути? Трудно е да са каже. Такива пролуки обаче срещу по-сериозни отбори ще докарат големи главоболия на русенския вратар и резултати, които няма да се харесат на феновете.
„Дунав“: Макенджиев, Костадинов, Ковачев, Исаевски, Милчев, Лазаров, Христов, Аясс, Ахмедов, Кавалканте,  Селеменев /Димов, Щерев, Колев/