Футболистите на „Дунав“ записаха първа победа в новото първенство на Ефбет Лига. След загубите от „Левски“ и „Ботев“ /Пловдив/ русенският отбор взе дълбока глътка с 3:1 срещу „Царско село“. При това го направи на моменти с много добра игра  и отлични контраатаки.
Началото на мача бе леко хаотично и с лек териториален превес за гостите от София. След 20-а минута момчетата на старши треньора Людмил Киров обаче поеха контрола над срещата и довършиха полувремето с отличен аванс от два гола.
Стефан Христов, може би най активният и остър футболист на „Дунав“, проби на скорост отдясно и върна топката към точката на дузпата. Защитникът на „Селото“ Мартин Кавдански я повлече в крачка и си вкара автогол. Минутата беше 25-а.
Малко преди края на полувремето Христов получи отново пас вдясно и повтори упражнението с брилянтен пас към Ивайло Лазаров, който подложи крака си пред опразнената врата - 2:0.
„Дунав“ удари почти веднага след почивката. Лазаров пусна прекрасно извеждащо подаване в коридор и изведе Иван Селеменев на чиста позиция. Руснакът нямаше как да сбърка от чиста позиция, като тълкулна топката по земя покрай падналия вратар.
Малко преди края на мача холандецът в „Царско село“ Родни Антуи върна един гол с красив удар от въздуха след центриране на Ивайло Марков отляво.
В следващия кръг пред „Дунав“ се задава много тежко гостуване на „Берое“ в Стара Загора.
Междувременно юношата на ЦСКА и бивш централен защитник на „Черно море“ Росен Колев подписа вчера двегодишен договор с русенския клуб. Последно той игра за тим от Хонконг.
„Дунав“: Макенджиев, Исаевски, Ковачев, Инкоом, Димов, Лазаров, Селеменов, Аясс, Христов, Ахмедов /Костадинов, Щерев, Семедо/.