Лекоатлетите на "Дунав" завършиха държавното първенство за мъже и жени като клуба, спечелил най-много медали. Дунавци триумфираха на националния стадион "Васил Левски" с 11 отличия /3 златни, 4 сребърни, 4 бронзови/.
Инна Ефтимова завоюва втора титла. Тя постигна в бягането на 200 метра резултат от 23,14 секунди.
Михаела Петкова стана номер 1 в хвърлянето на копие - 43,38 метра, а Стоян Владков и Християн Стоянов се пребориха за бронз съответно на 5000 и 800 метра. Стоянов записа лично постижение от 1:53,86 минути. Александра Рибарова-Димитрова, съпруга на известния в близкото минало майстор в тройния скок Ростислав Димитров, се класира втора на овчарски скок.
Лекоатлетът на "Русе Кар Моторспорт" Петър Пеев спечели сребро на 200 метра /21,18 секунди/. Талантът от "Локо" /Русе/ Венелин Георгиев финишира седми с 21,99.
Щафетата на "Локо" /Русе/ в бягането на 4 по 400 метра зае второ място. Тя бе изпреварена само от квартета на "Академик" /Сф/.