Лекоатлетите на СКЛА "Дунав" стартираха ударно в първия ден на държавното първенство за мъже и жени в София.
Инна Ефтимова защити титлата си на 100 метра с много добър резултат от 11,29 секунди. Най-силното й постижение през сезона дотук бяха 11,62 секунди. Така Ефтимова се доближи до най-бързата българка през това лято - Ивет Лалова, която има 11,28 секунди. Нормативът за участие на световното е 11,24.
Живко Стоянов спечели сребро на 400 метра с 49,24 секунди, а съотборничката му Симона Симеонова стана вицешампионка на дълъг скок с 6,05 метра. Победителката от Пловдив Милена фиксира същата дължина, но взе титлата по допълнителни показатели.
Дунавци се пребориха за два медала на 1500 метра. Християн Стоянов финишира втори, а Стоян Владков зае трето място. Те бяха изпреварени от Иво Балабанов /"Атлет" /Мездра/.
Спринтьорът на "Русе Кар Моторспорт" Петър Пеев се поздрави със сребърен медал на 100 метра. Той регистрира време от 10,69 секунди срещу 10,58 на победителя от "Атлетик" /София/ Антонио Иванов.
Първото място на 4 по 100 метра бе спечелено от щафетата на "Локомотив" /Русе/. Тя постигна време от 41,52 секунди. Квартетът бе в състав с Йордан Йовчев, Иван Булкин, Станимир Минчев и Венелин Георгиев.
"Локо" завоюва и бронз чрез Станимир Минчев, който пробяга 400 метра с трети резултат.