Oтборът на Левски се класира за втория квалификационен кръг на Лига Европа, след като победи словашкия Ружомберок с 2:0 на реванша в София и отстрани съперника с общ резултат 4:0.

„Сините“ си осигуриха солидна преднина от два гола още след първия мач в Братислава, а днес нямаха проблеми да довършат започнатото на стадион „Георги Аспарухов“. Възпитаниците на Петър Хубчев контролираха събитията на терена и постигнаха своето в 33-та минута, когато офанзивния халф Давиде Мариани завърши многоходова комбинация за 1:0. След почивката гостите нямаха сили да отговорят и да се опитат да стигнат до обрат. В заключителните минути на двубоя официален дебют за Левски направи новото попълнение Дени Алар, който имаше нужда от по-малко от 15 минути, за да открие головата си сметка за „сините“ и да оформи крайното 2:0.

По този начин Левски отстрани Ружомберок с общ резултат 4:0 и във втория кръг на надпреварата ще срещне молдовския Петрокуб или кипърския АЕК Ларнака.