Много слабият и неубедителен вчера отбор  „Дунав“ тръгна в новото първенство на елитната група с катастрофа срещу „Левски“ - 1:4. Гостите, без да блестят с нещо особено, оплетоха кошницата си още през първото полувреме. Те се възползваха от две досадни аматьорски грешки в защита. Непокритият Давиде Мариани направи 0:1, а после Макенджиев изрита нескопосано топката и Станислав Иванов благодари за  подаръка  с бърза контра - 0:2.
Русенските футболисти се вдигнаха в началото на второто полувреме и окуражиха верните си фенове с гол на Ахмед Ахмедов - 1:2. После обаче поривът им се загуби и играчите на „Левски“ почнаха да разцъкват топката до безкрайност с елементарни пасове.
Нарушение на Динков в наказателното поле срещу Иванов позволи на Мариани да отбележи втория си гол от дузпа. Нататък защитата пък любезно предостави възможността на Паулиньо да стреля по диагонала - 1:4.
„Дунав“ можеше да загуби още по-тежко, защото гостите уцелиха гредите на два пъти.
Русенският тим игра бледо във всички линии - защитата, особено Инкоом,  бе под всякаква критика, халфовете се загубиха, а напред се разчиташе само на изритани към Ахмедов топки.
В следващия кръг дунавци ще гостуват на „Ботев“ /Пловдив/.
„Дунав“: Благой Макенджиев, Георги Динков, Самуел Инкоом, Мартин Ковачев, Илия Мунин, Александър Исаевски, Диян Димов, Самир Аясс, Иван Селеменев, Стефан Христов, Ахмед Ахмедов /Сандро Семедо, Фернандо Кавалканте, Михаил Милчев/.
„Левски“ : Милан Миятович, Живко Миланов, Янис Каргас, Нуно Рейш, Иван Горанов, Кали Тиам, Мартин Райнов, Давиде Мариани, Станислав Иванов, Паулиньо, Станислав Костов /Илия Димитров/.