„Дунав“ завърши 2:2 срещу румънците от „Академика“ /Клинчени/ в предпоследната си контрола преди началото на първенството в Първа лига. В заключителната си проверка тази неделя русенският отбор ще гостува на „Черно море“.
„Академика“, новак в елитната румънска лига, поведе при единствената си сериозна атака през първото полувреме. Дунавци можеха да изравнят, но Стефан Христов прати топката над гредата от чиста позиция.
След почивката мачът стана по-интересен, жив и динамичен. „Дунав“ направи 1:1 след центриране на Исаевски и завършващ шут на Ахмед Ахмедов, а малко по-късно Христов бе изведен фронтално срещу вратаря - 2:1. Румънците изравниха минутка преди края на двубоя с неспасяем изстрел от фаул.
В защита „Дунав“ игра с трима в линия - Върбанов, Ковачев и Милчев. Инкоом и много активният Исаевски работеха като външни халфове, а Димов, Кавалканте и Селеменев действаха в средата на терена. Христов и Ахмедов бяха хората в атака.
Бразилецът Кавалканте и руснакът Селеменев оставиха добро впечатление с раздвижената си игра. Димов свърши обичайната тежка работа в дефанзивен план, Христов и Ахмедов заслужиха добри оценки с настойчивостта си. Отлично включване като втори вратар направи бесарабският българин Генадий Ганев. Доста добре в защитата игра и юношата Кристиан Върбанов
В заключителните минути обаче се видяха известни грешки в центъра на отбраната.
Мачът бе изключително коректен. Преди неговото начало зрителите на базата в „Здравец“ почетоха с едноминутно мълчание паметта на споминалия се във вторник бивш футболист на „Дунав“ Тодор Иванов.
„Дунав“: Благой Макенджиев, Самуел Инкоом, Мартин Ковачев, Александър Исаевски, Михаил Милчев, Диян Димов, Иван Селеменев, Фернандо Кавалканте, Ахмед Ахмедов, Кристиан Върбанов, Стефан Христов /Генадий Ганев, Винченцо Ангелов, Ивайло Лазаров, Сандро Семедо, Мерт Тасим, Свилен Щерев/.