Футболистите на "Дунав" победиха "Локомотив" /Горна Оряховица/ с 3:1 в контролен мач на лагера в Трявна. Двубоят се игра под проливен дъжд и съдията до последно се чудеще дали въобше да го разреши.
Русенският отбор поведе с гол на руснака Иван Селеменев, който получи пас от Ахмед Ахмесов, а Калоян Стефанов изравни в началото на второто полувреме. После Лазаров асистира за голов изстрел на Ахмедов, а бразилецът Фернандо Кавалканте се възползва от подаване на Диян Димов - 3:1. Към края Лазаров стреля отдалеч, но топката се отби от напречната греда.
"Дунав" започна с кипърския грък Йоргос, който играе като десен халф-бек. Юношата Кристиян Върбанов записа пълни 90 минути. Младежът Мерт Хасан се включи като резерва през второто полувреме. Стефан Христов не взе участие в мача, защото лекува травма.
Португалецът Самедо пристигна в Трявна. На линия е и бекът Самуел Инкоом.
Днес дунавци ще пътуват за Ловеч, където ще играят контрола с местния "Литекс".
"Дунав": Макенджиев, Милчев, Ковачев, Върбанов, Исаевски, Димов, Щерев, Кавалканте, Йоргос, Селеменев, Ахмедов /Ганев, Ангелов, Контохристос, Мунин, Хасан, Лазаров, Димитров/.