"Лудогорец" допусна тежко първо поражение в летните си контроли. "Орлите" загубиха с 0:3 от украинския първенец и редовен участник в Шампионската лига "Шахтьор" Донецк. Попаденията за "оранжево-черните" отбелязаха Тете (3'), Алан Патрик (28') и Сикан (71').

Двубоят започна с ранен гол на украинския гранд. Още в 3-ата минута Тете бе изведен на добра позиция от бившия играч на ЦСКА Жуниор Мораес и не сгреши, пращайки топката в мрежата на Ренан за 1:0.

В 20-ата минута Марселиньо отправи хубав удар, но той бе избит от защитник на "Шахтьор".

Малко по-късно капитанът Светослав Дяков отправи много опасен шут, който обаче бе избит от стража на тима от Донецк.

В 28-ата минута отново Мораес намери по добър начин Алан Патрик, който се разписа за 2:0.

През второто полувреме с пропуски се отчетоха Лукоки, Чибота, Кешерю и Моци, а в 71-ата минута "Шахтьор" отбеляза трети гол. Тайсон стреля от дистанция, а Ренан не се намеси добре и при добавката Сикан покачи на 3:0.

До края на срещата бяха отменени заради засади по един гол на "Шахтьор" и на "Лудогорец".

Това е първа загуба за шампионите през лятната подготовка. В първите три контроли "орлите" победиха "Надежда" Доброславци с 12:1, "Триглав" с 4:0 и "Карабах" с 2:0.