"Лудогорец" спечели осмата си поредна титла в българското футболно първенство!

Разградчани разгромиха в последния мач "Черно море" с 4:1 у дома и си осигуриха първото място независимо от резултата в мача на прекия си конкурент ЦСКА.

"Червените" обаче дълго време не успяваха да пробият отбраната на гостуващия "Ботев" и завършиха 0:0, като по този начин доказаха, че претенциите им за разбиване на монопола на "Лудогорец" в последните осем години са неоснователни.

Едва в 90-ата минута Жоржиньо успя да пробие изключителния вратар на "Ботев" Даниел Кайзер, с което намали преднината на върха само на една точка.

Димо Бакалов откри резултата на "Лудогорец Арена" още в 10-ата минута след грешка на младия вратар на "Черно море" Иван Дичевски и чудноват рикошет.

Гостите, които бяха без шестима титуляри, извадени според слухове след провал на детектора на лъжата, изравниха бързо.

В 23-ата минута Родриго центрира отдясно и Жоржиньо засече от въздуха за 1:1.

Оттук до края мачът се превърна в рецитал на централния нападател на "Лудогорец" Якуб Свирчок, който с хеттрик осигури поредната титла на "Лудогорец".

Полякът вкара още преди почивката за 2:1, възползвайки се в 33-ата минута от груба грешка на Патрик Андраде, който направи му асистира, за да вкара за 2:1.

Следващите си два гола Свирчок реализира в 58-ата и 71-ата минута.