„Дунав“ остана в Първа лига! Тимът ще играе наесен четвърти пореден сезон  в елита на българския футбол!
Русенският отбор изигра героичен реванш срещу „Септември“ и след 0:1 в първия двубой в Русе футболистите на Людмил Киров удариха с 3:2 столичани на националния стадион „Васил Левски“.
Дунавци първи получиха гол още в 6-а минута. Инкоом изпусна Здравко Димитров и той пробва хилав удар край Макенджиев, който обаче се оказа успешен - 0:1.
Исмаил Иса изравни в 41-а минута след пас на Исаевски и брилянтен удар с глава. Малко преди края на полувремето Инкоом изведе с дълъг пас Свилен Щерев и халфът натисна спусъка с незабавен  удар от въздуха за първия си гол в Първа лига - 2:1.
Домакините изравниха след почивката. Най-ниският играч на терена - Борис Галчев, бе оставен непокрит и след удар с глава направи 2:2.
„Дунав“ не свали гарда. Щерев вкара втория си майсторски гол в 73-а минута, след като пое отбита топка и без забавяне  я прати в мрежата - 3:2. За съжаление в 80-а минута играчът на мача бе изгонен с директен червен картон, но дунавци удържаха победата с 10 души.
„Септември“ се опита в края на мача да упражни натиск, но отбраната па „Дунав“ се справи перфектно.
„Дунав“: Благой Макенджиев, Георги Динков, Мартин Ковачев, Илия Мунин, Александър Исаевски, Красимир Станоев, Свилен Щерев, Петър Патев, Самуел Инкоом, Исмаил Иса, Ахмед Ахмедов /Божидал Васев, Диян Димов/.