Отборът на „Дунав“ постигна втора поредна победа в плейофната фаза на първенството в Първа лига - 2:0 срещу „Локомотив“ /Пловдив/.
Русенският отбор дръпна напред още в 3-а минута с гол от дузпа на Драгош Фирцулеску. Тя бе отсъдена от рефера Георги Давидов за нарушение на Лукас Масоеро срещу Светослав Ковачев, за което Масоеро получи и пресилен червен картон. Фирцулеску прати топката в обратния на вратаря Илко Пиргов ъгъл.
Румънският техничар вкара второ попадение в 40-а минута, трето за него през сезона.  Той се озова на върха на атаката след комбинация по учебник, тръгнала от Светослав Ковачев. Ковачев се измъкна хитро по лявото крило, подаде на Исмаил Ида в центъра, който пък светкавично препрати топката вдясно, а Фирцулеску я бодна с техничен удар покрай плонжа на Пиргов- 2:0.
След тази игра Драгош логично бе избран за №1 в мача.
След почивката „Дунав“ можеше да вкара още голове.  Само пред защитника Петър Патев се откриха две възможности. Гостите също имаха своите шансове, веднъж и гредата помогна на Благой Макенджиев.
До края на плейофите пред дунавци остават два мача - гостуване на „Септември“ и домакинство на „Славия“.
„Дунав“: Благой Макенджиев, Георги Динков, Мартин Ковачев, Петър Патев, Божидар Васев, Диян Димов, Свилен Щерев, Самуел Инкоом, Драгош Фирцулеску, Светослав Ковачев, Исмаил Иса.
„Локомотив“: Илко Пиргов, Асен Георгиев, Лукас Масоеро, Йосип Томашевич, Бирсент Карагарен, Никола Марич,Уирис Густаво, Парвиз Умарбаев, Елитон Торета, Октай Юсеин, Ален