Тимът на "Спартак" /Хотанца/ записа първата служебна победа над "Пристис" с 3:0 през уикенда и с прибавените три точки се доближи до челната четворка. Както "Утро" вече съобщи, тимът от Долапите отказа участие в първенството заради невъзможност да се издържа и до края на сезона всеки пропуснат мач ще се отчита като служебна загуба с 0:3. От това ще се възползват Смирненски, Голямо Враново, Юделник и Сливо поле.
С 3:0, но не служебно спечели Ботев /Копривец/ срещу "Янтра" /Ценово/. Домакините свършиха работата си до почивката с два гола на Мехрин Ашимов "Хаджи" и Руслан Рашков.
"Ботев" /Голямо Враново/ надви "Смирненски" с 2:1, а "Дунарит" отнесе "Мартен" с 4:0 след хеттрик на Теодор Костов. Устремът на голмайстора бе спрян от главния съдия, който свири края на мача още в 74-ата мин. Този случай обаче не беше някакво сензационно изключение.
Двубоят "Борово" - "Долна Студена" приключи при 2:0 в 78-ата мин, а Копривец победи Ценово с 3:0 в 86-минутен мач.