„Дунав“ изигра здрав домакински мач срещу „Септември“, но изпусна победата и завърши 2:2. Русенските футболисти заслужават обаче похвала за характера си, защото от 30-а минута останаха с човек по-малко. Тогава Христо Попадийн получи втори жълт картон и бе изгонен от шуменския съдия Станислав Тодоров. Решението на Тодоров предизвика изненада, а тълкуването му бе, че халфът бил отправил обиден жест към публиката.  Интересно към коя публика!
Точно Попадийн бе виновник за първия гол във вратата на Макенджиев. Той загуби въздушна битка в 6-а минута срещу Мандсионго и нападателят на „Септември“ бе точен на празна врата - 0:1.
„Дунав“ отговори в 33-а с изравнителен гол на Светослав Ковачев, който получи хубав пас отляво от Исмаил Иса. Иса пък изведе отбора си напред до 2:1 с брилянтно попадение в 39-а минута. Александър Исаевски центрира от фланга и централният нападател засече топката с фамозно воле - 2:1. В интерес на истината обаче останаха съмнения за засада на тарана.
„Дунав“ допусна изравняване почти веднага след почивката. Атаката на „Септември“ тръгна отдясно, Галчев сервира топката към Стилиян Николов, който стреля през куп от играчи. Пред Макенджиев имаше доста хора, той не видя топката и за него не остана нищо друго, освен да я извади от мрежата - 2:2.
„Дунав“ опита да стигне до победата. Имаше и шанса да вкара гол малко преди края на мача, но изстрелът  на Диян Димов от въздуха бе отразен от вратаря Янко Георгиев.
Като цяло съдийството на Станислав Тодоров бе доста спорно. Той подмина явна дузпа дузпа за „Дунав“ при нарушение на Николов в гръб на Светослав Ковачев.
„Дунав“: Макенджиев, Мунин, М. Ковачев, Патев, Исаевски, Щерев, Попадийн, Инкоом, Фирцулеску, Св. Ковачев, Иса /Ахмедов, Станкев/.
Септември: Я. Георгиев, Галчев, Ал. Дюлгеров, Чандъров, Русев, Глишик, Ив. Стоянов, Мандианго, Ст. Николов, Сахити, Фабиано /Чандъров/.