„Дунав“ изигра много добър контролен мач като гост на „Астра“ /Гюргево/ - 0:0. Футболистите от русенския отбор имаха по-чисти положения от четвъртия в елитната румънска Лига 1 тим, който стана шампион на северната ни съседка през 2014-2015 година.
Дебют за „Дунав“ направи неигралият една година Илия Мунин. Той бе пратен като последен човек в отбраната. Мунин, безспорно корав и умен бранител с отлично чувство за пласиране, се справи много добре.
На другия полюс бе вторият дебютант Дамиан Киме Мадуба. Блуждаещият като сянка нигериец влезе на терена през последните 20 минути, но бе разпилян и неориентиран. Участието му в проверката ще се запомни с комичен опит да атакува топката с летящ плонж.
Като цяло „Дунав“ показа борбен, агресивен и бърз футбол. Крайните защитници бяха изтеглени като халфове, а в сърцевината на отбраната действаха трима централни защитници.
Видя се и подобрение във формата на Исмаил Иса. Той най-малкото изглеждаше доста по-солидно във физически план. Спечели важни топки, направи хубави пробиви, бе близо и до гол.
Дебют в последните минути при мъжете направи младият вратар Винченцо Ангелов.
По-рано титулярният страж в този мач Станислав Антонов спаси дузпа. Тя бе дадена малко преди края на първото полувреме заради измислено от местния съдия нарушение. Антонов плонжира, отклони топката, тя се отби от гредата и излезе в корнер.
Секунди по-късно Георги Динков получи червен картон заради протест срещу съчинената домакинска дузпа. Реферът изгони в разправията и старши треньора на „Дунав“ Людмил Киров. Динков бе заменен от Мартин Ковачев.
Пътят на русенския отбор в плейофите ще започне на 29 март с гостуване на „Локомотив“ в Пловдив.