Лекоатлетите на СКЛА "Дунав" спечелиха два златни и един сребърен медал на държавния шампионат по хвърляния в Балчик.
Радослав Иванов стана шампион на копие при мъжете с 58 метра. Той направи едва три опита, защото трябваше да напусне състезанието с възможно една от тежките травми за един спортист - скъсан ахилес. Веднага след завръщането си в Русе Радослав бе опериран.
"Имам известно обяснение за тази контузия - първенството се проведе при минус 6 градуса и бурен леден вятър", каза пред "Утро" президентът на клуба Евгени Игнатов.
Михаела Петкова бе най-добра при жените в хвърлянето на копие с резултат, който не отговаря на значително по-сериозните й възможности - 38, 68 метра. Тя направи само два опита.
Едва 14-годишната Ния Петрова направи фурор в състезанието на девойките до 18 години. Петрова завърши втора с постижение от 28, 60 метра.
"Като се има предвид, че бе значително по-малка от съперничките си, този медал е с цената на злато", коментира Игнатов.
Треньор на Радослав и Михаела е Борислав Иванов. Наставник на Ния е Маринела Маринова.