Волейболистите на "Дунав" бяха на крачка от сензационна победа срещу лидера в Суперлигата "Хебър" /Пазарджик/. Русенският отбор загуби зрелищния домакински мач с 2:3, но заслужи в пълна степен аплодисментите на многобройната публика.
Момчетата на старши треньора Петър Шопов изиграха чудесен първи гейм. Бяха на път и да го спечелят, но варненският съдия ги ощети с важна точка. Частта се проточи до 27:29.
"Дунав" се бори и във втория гейм и макар че го загуби с 23:25, показа, че няма да се предаде. Последва равенство от 2:2 след 25:23 и 25:23 за русенския тим. Тайбрекът не се разви добре. Дунавци като че ли бяха позагубили сили и го отстъпиха с 8:15.
Те обаче със сигурност записаха най-добрия си мач от началото на първенството - блокадата работеше добре, посрещането беше на нужното ниво, атаките се изграждаха бързо и с въображение. Може би отборът изпусна победата заради няколкото нелепи и лековати изпълнения на начални удари.
В следващия си много важен мач на 21 февруари "Дунав" ще гостува на "Черно море БАСК".