„Дунав“ приключи проверките с победа от 2:0 като гост на „Литекс“ в Ловеч. На 17 февруари русенският отбор ще играе във Велико Търново срещу „Етър“ първия си мач от пролетната фаза на първенството в Първа лига.
В контролите дотук футболистите на старши треньора Людмил Киров надделяха с 2:0 срещу „Ботев“ във Враца, загубиха с 1:4 срещу „Жетису“ /Казахстан/ в Турция, измъкнаха 1:0 срещу „Шинник“ /Ярославл, Русия/, записаха по-малко от едно полувреме заради пороен дъжд срещу румънците от „Шепши“ /0:1/, а пак заради лошо време завъртяха 45 минути срещу „Химки“ /0:0/. След завръщането си от Анталия отборът загуби с 0:2 проверка във Варна срещу „Черно море“.
„Дунав“ бе далеч по-добрият тим на терена в Ловеч. „Светлосините“ държаха топката много повече, като почти не позволиха на домакините да организират опасни атаки.
Резултатат бе открит в 19-а минута. Ахмед Ахмедов изведе с хубав пас Н`Диайе, който успя да вкара топката под гредата с удар от малък ъгъл. По-късно самият Ахмедов покачи на 2:0. Централният нападател бе фаулиран при атака по дясното крило, Божидар Васев центрира и таранът изпревари всички за удар с глава. Дунавци можеха да направят и 3:0, но изстрелът на Светослав Ковачев от пряк свободен удар прати топката на педя от гредата. Шанс за гол след почивката се откри още пред Драгош Фиртулеску и Исмаил Иса.
Единствената по-опасна ситуациа пред русенската врата възникна при един далечен удар, който не изненада Станислав Антонов.
Дунавци изиграха мача в схема 4-4-2 с халфова линия, съставена от Попадийн, Станоев, Васев и Н`Дайие. Титулярният опорен полузащитник Диян Димов бе върнат като централен защитник в двойка с Петър Патев. Този експеримент бе направен, защото Мартин Ковачев е наказан и няма да играе срещу „Етър“.
„Дунав“ започна мача в състав с Макенджиев, Инкоом, Димов, Исаевски, Патев, Попадийн, Н`Дайие, Васев, Ахмедов, Станоев, Св. Ковачев.