"Дунав" загуби с 0:2 срещу "Черно море" във Варна предпоследната си контрола преди началото на пролетния сезон в Първа лига. И двата гола паднаха след почивката, а техни автори бяха Аристотел Ндонгала и Георги Илиев.
Положенията през равностойното първо полувреме пред двете врати липсваха. Черноморци и дунавци опитаха само далечни изстрели. Най-добрата ситуация за дунавци бе удар с глава на Исмаил Иса, при който топката прелетя над напречната греда.
"Моряците" поведоха в 55-а минута. Те организираха атака отляво, минала през Петър Витанов, Георги Илиев и подаване на Мартин Минчев към Ндонгала. Настъпи разбъркване в наказателното поле, в което нападателят на "Черно море" реагира най-бързо - 0:1.
"Дунав" можеше да изравни в 75-а минута. Ахмед Ахмедов изпревари защитата в борба за висока топка, стреля с глава, но кълбото отново мина над гредата.
Ветеранът Георги Илиев направи 0:2. Той стреля от пряк свободен удар след фаул срещу Цветомир Панов, а доскорошният му съотборник Благой Макенджиев не се намеси много убедително.
Неофициален дебют за "Дунав" направи дошлият от "Локомотив" /София/ халф Мартин Станкев.
Мачът на стадион "Младост" се игра при студено време и много силен вятър.
Последната контрола на "Дунав" ще е срещу "Литекс" на 9 февруари. Последно - тя ще се играе от 13 часа на стадиона в Ловеч.
"Черно море": Дюлгеров, Панов, Димов, Генев, Кононго, Витанов, Панайотов, Ндонгала, Илиев, Жоржиньо, Минчев /Божилов/.
"Дунав": Антонов, М. Ковачев, Патев, Исаевски, Инкоом, Станоев, Димов, Попадийн, Васев, Фиртулеску, Иса /Макенджиев, Ахмедов, Щерев, Св. Ковачев, Ндиайе, Ахмед, Станкев/.