Футболистите на „Дунав“ изиграха само едно полувреме във втората си контрола на лагера в Турция срещу румънския „Шепши“. Срещата бе пракратена заради ураганен вятър при 1:0 за северните съседи. Вихрушката бе толкова силна, че топката хвърчеше във всевъзможни посоки и танцуваше при всяко изпълнение на пряк свободен удар или корнер.
Както писа „Утро“, времето в Турция е лошо от няколко дни, в които почти непрекъснато вали дъжд. Дъжд и гръмотевици имаше и вчера, а небето бе покрито с черни облаци. Сякаш не бе ден, а нощ. И то при положение, че двубоят започна в 13.30 часа българско време.
„Шепши“ от населения с унгарци град в Трансилвания е четвърти с 33 точки в румънската елитна лига. Лидерът ЧФР „Клуж“ е с 46, следван от „Стяуа“ /40/ и „Университатя“ /Крайова/ /38.
Румънските унгарци поведоха резултата с гол в първите минути. Нататък футбол просто нямаше как да се играе. Всичко бе боричкане и тичане подир разнасяната като перце от вятъра топка.
Мачът срещу „Шепши“ бе втората проверка за „Дунав“ на лагера в Турция. В първии си двубой русенските футболисти загубиха с 1:4 срещу казахстанския „Жетису“.
По програма отборът трябва да играе утре с южнокорейците от „Поханг“.
„Дунав“ започна мача с Филип Димитров, Емин Ахмед, Мартин Ковачев, Самуел Инкоом, Петър Патев, Диян Димов, Драгош Фиртулеску, Свилен Щерев, Исмаил Иса, Красимир Станоев, Светослав Ковачев.