Футболистите на "Дунав" играха слабо и заслужено загубиха с 1:4 първата си контрола в Анталия срещу казахстанския "Жетису". Спокойно може да се каже даже, че те се отърваха с малко, защото казахстанците пропуснаха още няколко изключително чисти положения. Пред вратата на "Жетису" липсваха каквито и да е опасни моменти. А и нямаше как да ги има, защото футболистите в светлосиньо отстъпиха тотално средата на терена, бяха тромави, тежки, бавни, безидейни и трудно връзваха повече от два точни паса. Навярно им тежи умората от работата за физическа подготовка.
"Жетису" приключи първото полувреме с два гола преднина. И двата паднаха след центрирани топки отдясно. При второто попадение вратарят Филип Димитров изпусна топката и нападател на казахстанците я вкара в мрежата с удар от половин метър.
След почивката Божидар Васев върна един гол и даде надежди, че отборът ще играе по-добре. Не се случи. Футболистите на "Жетису", някак по-леки, свежи и чевръсти, надбягаха и надиграха напълно отбора на "Дунав".
До 1:3 се стигна след груба грешка в защитата. Димитров излезе да изчисти една топка, бе изпреварен и играч на "Жетису" я вкара на празна врата. Крайният резултат бе оформен от дузпа, отсъдена за нарушение в наказателното поле пред русенския вратар.
"Дунав" започна мача с Филип Димитров, Ахмед Емин, Петър Патев, Александър Искаевски, Георги Динков, Красимир Станоев, Исмаил Иса, Божидар Васев, Ахмед Ахмедов, Христо Попадийн, Драгош Фиртулеску. После в игра влязоха Диян Димов, Самуел Инкоом, Свилен Щерев и Светослав Ковачев.