Григор Димитров загуби от американеца Франсис Тиафо в първия 1/8-финал на Australian Open в изключително оспорван мач - 5:7, 6:7, 7:6, 5:7, и приключи с участието си в турнира за тази година.

В първия сет най-добрият български тенисист пропусна да пробие съперника си във важния 7-и гейм, когато поведе 40:0 и имаше общо четири възможности да го затвори.

21-годишният американец проби още в следващия гейм, а Гришо успя да върне пробива за 5:5.

Веднага след това обаче Тиафо отново проби и след това затвори сета със 7:5 на свой сервис.

Във втория сет Григор успя да вземе отново гейм на подаването на съперника, но веднага допусна да му бъде върнат пробивът.

Така двамата стигнаха до тайбрек, който се развиваше много добре за българина - поведе с 5:2, а след това имаше 3 сетбола при 6:3.

Димитров обаче допусна Тиафо да направи пет поредни точки и загуби и втория сет с 6:7 (8).

В третия сет първи до пробив стигна 21-годишният американец, който поведе 4:2.

Гришо обаче веднага върна пробива и до края на сета изглеждаше ако не по-увереният, то поне по-подготвеният физически тенисист.

В тайбрека българинът не остави никакви шансове на Тиафо и го размаза 7:1.

Четвъртият сет вървеше без пробиви до 5:5, макар че българинът изглеждаше много по-свеж и мачът логично вървеше към пети сет.

Именно тогава Григор се отпусна и позволи на американеца да го пробие, след което Тиафо с последните си останали сили взе 12-ия гейм, а с него и мача.

Досега в кариерата си Гришо нямаше обрат от 0:2 сета.