Манчестър Сити допусна второ поредно поражение във Висшата английска лига. В двубой от 19-ия кръг шампионите изненадващо загубиха с 1:2 като гости срещу Лестър Сити.

Бернардо Силва след асистенция на Серхио Агуеро даде аванс в полза на "небесносините" с попадението си в 14-ата минута.

Само пет минути по-късно Марк Олбрайтън изравни след центриране на Джейми Варди.

Преди края на първата част Лирой Сане от гостите и Варди от домакините пропуснаха изгодни положения за ново попадение.

След почивката Сити опита да натисне своя противник, но отново "лисиците" се отбраняваха добре и не допуснаха ново попадение във вратата си.

В 81-ата минута Рикардо Перейра с удар от дистанция осигури успеха в полза на Лестър.

Минута преди края на редовното време Фабиан Делф получи директен червен картон заради грубо нарушение и остави шампионите с човек по-малко на терена.

След това поражение Манчестър Сити падна до третото място с актив от 44 точки. Лестър е с 28 точки на осмата позиция.

В друга среща от кръга лидерът до момента Ливърпул разгроми с 4:0 у дома Нюкасъл и вече има актив от 51 точки. Деян Ловрен даде аванс за "червените" още в 11-ата минута, а 120 секунди след началото на втората част Мохамед Салах беше точен от дузпа.

Джердан Шакири покачи на 3:0 в 79-ата минута, а Фабиньо оформи крайното 4:0 пет минути преди края на редовното време.

"Черно-белите" са на 15-та позиция със само 17 точки.

Тотнъм разгроми с 5:0 като домакин Борнемут и се изкачи на второ място във Висшата лига с 45 точки. Попадения на Кристиан Ериксен, Лукас, Хари Кейн и Хюн-Мин Сон, разписал се на два пъти, осигуриха разгромния резултат в полза на "шпорите".

Оле Гунар Солскяр записа втора поредна победа начело на Манчестър Юнайтед. 20-кратните шампиони на Англия спечелиха с 3:1 у дома срещу Хъдърсфийлд.

Два гола на Пол Погба след почивката и едно попадение на Неманя Матич през първата част дадоха спокойствие в щаба на домакините. Почетен гол за "териерите" реализира Матиас Йоргенсен две минути преди края, оформяйки крайния резултат.

Манчестър Юнайтед е на шесто място до момента с 32 точки, докато Хъдърсфийлд заема 20-та позиция със само 10 спечелени точки.