Волейболистите на "Дунав" загубиха драматично срещу "Монтана" с 2:3 домакинския си мач за първенство на Суперлигата. Двата отбора ще се срешнат днес отново в Русе в двубой от 4-ия кръг на турнира за купата на България. Срещата ще се играе от 18 часа в залата в "Здравец".
А под покрива на "Арена Монбат" дунавци спечелиха първата част с 25:22, загубиха втората и третата на 17 и 20, изравниха геймовете до 2:2 след 25:21. Тайбрекът тръгна точка за точка при много напрежение и от двете страни на мрежата.
"Дунав" изпусна своя шанс за победа при водачество от 15:14. Тогава Васил Атанасов изпълни сервис, но прати топката в аут. Много опитният отбор на гостите използва момента и затвори мача с 16:18.
Най много точки за "Дунав" - съответно 24 и 18, релизираха Данаил Милушев и Ангел Павлов.
В следващия кръг от първенството на Суперлигата този петък /21 декември/ русенският отбор ще гостува на "Дея Спорт" /Бургас/.
 В другите мачове: "Добруджа"-"Пирин" /Разлог/ - 3:0, "Миньор" /Перник/-ЦСКА - 0:3, "Марек Юнион Ивкони"-"Дея Спорт"-3:1, "Хебър"-"Черно море" - 3:0, "Нефтохимик"-"Левски" - 3:0.