Волейболистите на "Дунав" загубиха срещу ЦСКА в София с 0:3, но не се предадоха никак лесно и поставиха на сериозно изпитание вицелидера в Суперлигата.
Дунавци отстъпиха първата част с 24:26, а във втората се бореха като равни с равни до 24:24. При 25:26 русенската атака не намери полето и ЦСКА се измъкна с 25:27. Едва третият гейм бе по-лесен вече за "червените"-16:25.
Най-резултатен за "Дунав" с 12 точки бе Данаил Милушев. Реализатор номер 1 за ЦСКА бе Пламен Шекерджиев /19 точки/.
В следващия кръг на 15 декември дунавци ще бъдат домакини на "Монтана" /17 часа/. Мачът ще е доста тежък, защото отборът на гостите е със сериозен опит в елитното ниво на българския волейбол.
А по ирония на съдбата тегленият вчера жребий за 4-ия кръг от турнира за купата на България изпрати "Монтана" като гост на "Дунав". Този мач ще е на 18 декември.
ЦСКА: Пламен Шекерджиев, Христо Цветанов, Тодор Костов, Венцислав Георгиев, Владимир Станков, Симеон Александров и Мартин Божилов.
"Дунав": Васил Атанасов, Стоян Вулджев, Милен Минчев, Константин Нечев, Костадин Стойков, Данаил Милушев и Антон Василиев.
В другите мачове: "Левски"-"Пирин" /Разлог/ - 3:2, "Хебър"-"Добруджа" - 3:2, "Монтана"-"Марек Юнион Ивкони" - 3:0, "Черно море БАСК"-"Миньор" /Пс/ - 2:3, "Дея Спорт" /Бс/-"Нефтохимик" - 1:3.