Русенецът Младен Рашков спечели титла и бронз на европейски първенства по граплинг, провели се под егидата на двете лицензирани международни федерации ADCC и NAGA.
Нъ първия шампионат в Румъния Рашков направи две грешки, а по пътя към финала допусна груба грещка и остана с бронзов медал в категория до 89 килограма.
Триумфът за него бе в първенството на NAGA /Норд Американ Граплинг Асоциейшън/, което се проведе в Холандия. На тепиха в Амстердам Младен записа три победи и опаса златния пояс в категория до 90 килограма при състезателите с черни колани.
Неговият ученик Любомир Йорданов /80 килограма/ спечели сребърен медал при граплингистите с бели кимона.
Граплингът е спорт, който съчетава техниките на бразилско джу-джицу, джудо, самбо, борба.