Волейболистите на „Дунав“ записаха четвърта загуба в първенството на Суперлигата. Този път момчетата на старши треньора Петър Шопов отстъпиха с 0:3 като гости на „Марек Юнион Ивкони“ в Дупница. Отделните части завършиха при 18:25, 20:25, 19:25/, като дунавци се държаха сравнително по-равностойно само във втория гейм. След този кръг русенският отбор остана на последно място в класирането.
Реализатор номер 1 за победата на дупничани стана Ангел Велков /13 точки, 2 аса, 2 блока/. Борислав Апостолов добави 12 точки /2 аса, 3 блока/. Най-резултатен за „Дунав“ бе Данаил Милушев - 11 точки /1 ас, 1 блок/.
В следващия кръг „Дунав“ ще бъде домакин на „Добруджа“. Двубоят ще е на 17 ноември от 18. 30 часа.
В другите мачове: „Пирин“ /Разлог“-.“Хебър“ /Пазарджик/-1:3, „Левски“-“Черно море“-3:1, „Дея Спорт“ /Бс/-“ЦСКА-0:3, „Нефтохимик“-“Миньор“ /Пк/-3:0, „Добруджа“-“Монтана“-2:3.