„Дунав“ загуби с 0:1 срещу „Ботев“ /Враца/ след идиотска грешка в защитата. Обграденият с доверие да е титуляр в последните няколко мача ляв бек Преслав Петров сгреши фатално в 49-а минута. Той позволи на Валери Домовчийски да се измъкне съвсем сам срещу вратаря Станислав Антонов и да промуши топката покрай него. А Петров, направил редица гафове и в предишни двубои, уж бе позициониран по-добре. Веднага след издънката старши треньорът Людмил Киров покани защитника при себе си на пейката и прати на терена Петър Патев.
Мачът спокойно можеше да завърши поне при равенство пред многобройната при първото домакинство на „Ботев“ във Враца публика. „Дунав“ даже можеше и да поведе с гол от дузпа. Съдията Стефан Апостолов първо посочи бялата точка за подсичане на Божидар Васев в наказателното поле, но после се консултира с помощника си и реши, че ставало дума за симулация, което донесе жълт картон на халфа.
Първото полувреме ще се запомни с по две опасности пред двете врати. Светослав Ковачев се измъкна отдясно и стреля, после пък направи рейд вляво, шутира от малък ъгъл, но вратарят Костов спаси удара. И русенският страж Станислав Антонов трябваше да се намесва след удари на Апостолов и Юлиан Ненов.
След нелепия гол „Дунав“ се опита да стигне до равенството и имаше нелоши възможности. Първо Костов спаси вратата си след удар на Ахмед Ахмедов с глава, после Станоев стреля отдалеч, Иван Коконов също пробва на два пъти рефлекса на врачанския вратар. До реми обаче, което „Дунав“ заслужаваше, така и не се стигна, а към края на мача Апостолов почна да вади жълти картони и в двете посоки.
Дунавци могат само да съжаляват, че си тръгнаха с празни ръце. Точката щеше да е много ценна.
Сега трябва да се стягат за мача срещу ЦСКА в Русе на 24 ноември /15 часа/.
„Ботев“: Костов, Андреас Васев, Керчев, Иванов, Гаджалов, Гаджев, Апостолов, Генов, Ненов, Атанасов, Домовчийски /Вълчев, Михайлов, Миланов/.
„Дунав“: Антонов, Петров /Патев/, М. Ковачев, Динков, Костадинов, Станоев, Попадийн /Иса/, Б. Васев /Балджийски/, Коконов, Св. Ковачев, Ахмедов.