Волейболистите на „Дунав“ записаха трета загуба в третия си мач от първенството на Суперлигата. След като отстъпи срещу „Левски“ с 2:3 и „Пирин“ /Разлог/ с 0:3, русенският отбор бе победен у дома от „Нефтохимик“ с 1:3. Така дунавци и „моряците“ от „Черно море“ останаха единствените тимове без спечелен двубой.
„Дунав“ дръпна лъва за опашката, като взе с 25:22 първия гейм срещу шампиона на България и като цяло се държа много достойно, но в крайна сметка плати скъпо за дързостта. Скъпата селекция на гостите обаче си каза думата и тя затвори мача в следващите 3 части - 17:25, 23:25, 17:25/.
Ветеранът Костадин Стойков записа най-добри показатели от всички волейболисти на „Дунав“ - 18 точки. Данаил Милушев прибави 16.
„Започнахме много добре. Успяхме да пропукаме „Нефтохимик“ със стабилно посрещане и спечелихме първата част. След това съперникът промени настройката си за игра, стабилизира се, а ние не съумяхме да задържим силния си сервис. Мачът бе решен в някои ключови моменти“, коментира старши треньорът на „Дунав“ Петър Шопов.
В петък пред отбора му се задава тежко гостуване в Дупница на „Марек Юнион Ивкони“.
Малката изненада на кръга бе победата на бургаския „Дея Спорт“ с 3:2 като гост на „Черно море БАСК“.
В другите мачове: „Марек Юнион Ивкони“-“Добруджа“ /Добрич/ - 3:2, ЦСКА-“Монтана“ - 3:1, „Миньор“ /Пк/-“Пирин“ /Разлог/ - 1:3, „Хебър“-“Левски“ - 3:0.
„Дунав“: Константин Нечев, Данаил Милушев, Костадин Стойков, Ангел Павлов, Милен Минчев, Васил Атанасов, Антон Василев /Евгени Григоров, Стоян Вулджев, Цанко Цанков, Владимир Христов/.