Волейболистите на "Дунав" загубиха с 1:3 в Монтана първия си мач от приятелския турнир, последна проверка за момчетата на старши треньора Петър Шопов преди началото на първенството в Суперлигата.
Русенският отбор взе първата част срещу отбора на домакините с 25:18, но после отстъпи - 17:25, 16:25, 24:26. Особена драматичен бе четвъртият гейм, в който играта вървеше точка за точка.
В другия мач тимът на "Левски", съперник на дунавци в първия шампионатен двубой /21 или 22 октомври/, надигра с 3:1 състава на "Пирин" /Разлог/.
Във втората си среща русенци ще премерят сили срещу тима на пиринци.
"Дунав" започна срещу "Монтана" с Евгени Григоров, Данаил Милушев, Костадин Стоков, Иван Петров, Милен Минчев, Васил Атанасов, либеро - Антон Василев. После в игра влязоха Ангел Павлов, Владимир Христов, Цанко Цанков, Симеон Добрев.
Данаил Милушев, Евгени Григоров и Иван Петров дойдаха в "Дунав" след ангажименти в предишния сезон към френски отбори. Васил Атанасов пристигна от "Лукойл", а либерото Антон Василев бе доскорошен играч на "Тетевен Волей".