Волейболният отбор на "Дунав" откри сезона с трето място на приятелския турнир за мъже във Варна. Състезанието бе част от програмата на Черноморските игри.
В първия си мач момчетата на старши треньора Петър Шопов се държаха като равни срещу много опитния тим на домакините от "Черно море БАСК". Варненци измъкнаха много трудна победа с 3:2. Отделните геймове завършиха при 20:25, 18:25, 25:18, 25:16, 15:13.
В другата група "Добруджа" /Добрич/ надигра "Дея" /Бургас/ с 3:0 и се класира за финала срещу черноморци. Дунавци пък се изправиха в мач за третото място срещу бургаския отбор. Нашите бяха много по-добри и прегазиха съперника си с 3:0.
Турнирът бе една от последните проверки преди старта на новото първенство в Суперлигата. Преди началото на шампионата "Дунав" ще изиграе още две контролни срещи - срещу "Монтана" и "Пирин" /Разлог/. И двете ще са на на монтански терен.
В стартовия си двубой от Суперлигата на 21 октомври русенци ще бъдат домакини на "Левски" /София/.