Лудогорец допусна загуба и във втория си мач от група А на Лига Европа  - 0 :1 като гост на Цюрих.

Българският шампион остава с напълно празна чаша след второто препятствие в групата си и с нула точки е на една от последните две позиции заедно с АЕК Ларнака.

Водят Байер Леверкузен и Цюрих с по 6 точки.

Двубоят на „Летцигрунд“ бе напълно равностоен и вървеше към равенство, но в 84-ата минута домакините се възползваха от едно центриране и с глава Виктор Палсон попари българския тим.

Лудогорец спокойно можеше да стигне до победата, ако бе показал играта си отпреди срещу този среден по класа съперник, но и в този мач от тази есен бе далеч от предишните си добри епизоди в Европа.

Двата отбора започнаха мача по-скоро предпазливо, с малко повече активност за домакините.

В 14-ата минута дойде първият корнер в двубоя и той бе за Лудогорец. След него се стигна до разбъркване в пеналта на Цюрих, но нямаше кой да нанесе удар.

В 22-ата минута Цюрих получи правото да изпълни фаул. Силен удар нанесе Кололи от 28 метра, топката мина на сантиметри от десния стълб на лудогорската врата.

В 25-ата минута дойде първата опасност, която създаде Лудогорец. Брандао нахлу отдясно и върна топката назад към пеналта, там беше Марселиньо, който пое топката, но се забави и после не намери вратата на Цюрих.

В 29-ата минута с далечен удар Шьонбехлер изпрати топката над вратата на Лудогорец.

В 41-ата минута центриране пред вратата на Лудогорец предизвика лека суматоха сред защитници и вратар, но най-накрая топката бе избита напред.

В самия край на първата част Брандао се шмугна сред защитниците на домакините, но не успя да задържи топката и тя излезе в аут.

Така след само по едно положение пред двете врати логично равенството се запази – не видяхме голове на полувремето.

Първият точен удар изобщо в мача дойде чак в 48-ата минута. От трудна позиция Брандао изстреля топката, но не затрудни вратаря Брехер.

В следващата минута Брандао бе изведен чудесно на празно пространство от Дяков, но се забави много, а след това пипна топката и с ръка - фаул.

Сетне и Марселиньо се включи с диагонален удар при нова контра, но не намери вратата.

Лудогорец излезе доста по-мобилизиран след почивката, видимо прибави и скорост в играта си.

В 60-ата минута опасен далечен удар по диагонала отправи Натанаел, но топката мина малко встрани от швейцарската врата.

В 67-ата минута Кололи обстрелва от фаул от 29 метра Ренан, вратарят на Лудогорец изби встрани.

И както мачът вървеше към нулево равенство, така Цюрих се възползва от ахилесовата пета на Лудогорец – центрираните топки.

След един късо изпълнен корнер в 84-ата минута топката бе центрирана към главата на Виктор Палсон и той с глава я насочи в незащитената част от вратата на Лудогорец – 1:0 за Цюрих.

Нямаше време за Лудогорец да изравни и отборът на Пауло Аутуори загуби за втори път в Лига Европа – 0:1 срещу Цюрих.

ЦЮРИХ – ЛУДОГОРЕЦ 1:0

1:0 Виктор Палсон 84

ЦЮРИХ /3-4-1-2/: 25 Брехер, 3 Максьо, 6 Палсон, 13 Неф, 14 Домджони, 15 Одей /81-Сисей/, 17 Бангура, 22 Рюег, 27 Шьонбехлер /71-Родригес/, 70 Кололи, 71 Криезю /Резерви: 1 Ванинс, 4 Омерагич, 7 Винтер, 20 Хайле-Селасие, 31 Криезю, 68 Родригес, 99 Сисей/ Старши треньор – Людовик Манин

ЛУДОГОРЕЦ /4-3-3/: 33 Ренан, 3 Антон Недялков, 4 Сисиньо, 30 Козмин Моци, 6 Натанаел, 9 Жуниор Брандао /70-Якуб Швиерчок/, 10 Густаво Кампаняро, 18 Светослав Дяков /70-Яцек Горалски/, 88 Вандерсон, 84 Марселиньо /78-Мей Махлангу/, 92 Джоди Лукоки /Резерви: 1 Хорхе Броун, 5 Георги Терзиев, 7 Димо Бакалов, 8 Лукас Саша, 11 Мей Махлангу, 44 Яцек Горалски, 70 Якуб Швиерчок/ Старши треньор - Пауло Аутуори

СЪДИЯ: Хуан Мартинес Мунуера /Исп/

СТАДИОН: „Летцигрунд“ - 7092 зрители

В състава на Лудогорец отсъстваше поради заболяване от грип централният нападател Клаудиу Кешеру, а Жуниор Брандао води атаката на нашия отбор. Той започна за пръв път като титуляр при "орлите".