„Дунав“ изпусна „Берое“ в домакински мач за първенство на Първа лига - 1:1. След вялото и изпъстрено с много грешки първо полувреме русенският отбор излезе преобразен и надигра прехваления тим на Александър Томаш.
Дунавци можеха да дръпнат първи в резултата, но ударът на Ахмед Ахмедов с глава прати топката в напречната греда.
Гостите, които преди мача даваха високомерни изявления как идват да се поразтъпчат и да си вземат трите точки, поведоха в 40-а минута. „Дунав“ изпълни лошо корнер пред вратата на Перниш, последва мълниеносна контраатака с числено превъзходство на беройци и изведеният сам срещу Антонов Мартин Камбуров доказа, че майсторството няма възраст - 0:1.
„Светлосините“ изравниха в 48-а минута след брилянтна атака по левия фланг. Балджийски центрира и Ахмедов с глава прати красиво топката в горния ляв ъгъл на старозагорци - 1:1. Показателното бе, че футболистите отпразнуваха попадението в прегръдки на пистата с временния старши треньор Цветомир Младенов.
Нататък дунавци превзеха средата на терена, почнаха да печелят почти всяко единоборство и логично създадоха още няколко голови положения. Най-чистото бе пред Коконов, получил топката след бърза атака отдясно, тръгнала от Светослав Ковачев и продължена от хубаво завършващо подаване на Балджийски. Перниш обаче отрази изстрела на Коконов.
Красив момент бе и ново центриране към Ахмедов, който изпревари защитата и стреля от упор с глава. Топката обаче профуча край гредата. Шанс да реализира гол с глава се откри и пред Петър Патев.
Мачът бе изгледан на живо от Людмил Киров, който днес трябва официално да бъде обявен като новият старши треньор на „Дунав“. По информация на „Утро“ Киров веднага ще подсили отбора с 3 попълнения.
В следващия мач на 6 октомври „Дунав“ ще гостува на „Ботев“ /Пд/.
„Дунав“: Антонов, Попадийн, М. Ковачев, Васев, Динков, Патев, Коконов, Станоев, Ахмедов, Балджийски, Св. Ковачев /Н`Дайие, Менса, Костадинов/.
„Берое“: Перниш, Меска, Цветков, Камбуров, Цонев, Бандаловски, Василев, Ангелов, Хаджиев, Бригидо, Минчев /Виана, Желев, Мартинс/.