Лекоатлетката на СКЛА „Дунав“ Милха Михайлова финишира първа при състезателките над 40 години в третото издание на Пробега на свободния дух Русе-Гюргево. Най-доброто русенско класиране в „редовния“ старт при мъжете бе седмото място на дунавците Стоян Владков, десетото - на Сава Тодоров, четиринадесетото - на Християн Стоянов.
Големият победител бе кениецът Абел Роп, пробягал 15-те километра за 43 минути и 25 секунди. Най-бърза при жените бе румънката Роксана Бирка - 50 минути и 26 секунди.
Стартът на пробега, участие в който взеха 244 бегачи, бе на гюргевска земя. Финалът бе на русенския площад „Свобода“.
Пробегът ще се запомни с класни лекоатлети от България, Великобритания, Сърбия, Румъния, Австрия, Кения, Унгария, Португалия. Най-възрастният участник бе 72-годишният русенец Иван Грозев. Ветеранът се представи много добре и завърши за час и 20 минути.
Състезанието бе организирано от СКЛА „Дунав“, СК „Дунарея“, община Русе, община Гюргево, Фондация „Русе - град на свободния дух“, министерството на младежта и спорта.
„Класирането на нашите лекоатлети е добро предвид много сериозната конкуренция. Искам да благодаря на общината, на спонсорите, на доброволците от Младежкия дом и специално на Анелия Нунева за огромната й помощ при организацията на пробега. Стана чудесно състезание“, коментира пред „Утро“ президентът на СКЛА „Дунав“ Евгени Игнатов.