24 наказателни удара бяха необходими, за да се фиксира крайното 8:7

"Дунав" се измъкна с дузпи в 1/16-финалния мач от турнира за купата на България срещу втородивизионния "Локомотив" в Горна Оряховица. След равенство в редовното време и продълженията двата тима изпълниха общо 24 наказателни удара! Русенци спечелиха лотарията със 8:7.

Треньорските щабове направиха доста промени. На практика, със съвсем малки изключения, те заложиха на резервни футболисти. Дунавци почнаха без Динков, Мартин Ковачев, Балджийски, Васев, Ахмедов, Н`Дайие, на домакинската пейка пък останаха титулярите Тихомир Кънев, Евгени Александров, Мартин Димитров и Красен Трифонов,

"Дунав" поведе в 41-а минута с гол от дузпа, реализирана от Красимир Станоев. Домакините изравниха в продължението на полувремето. Точен за тях бе Димитър Юруков.

Втората част мина без голове и така се стигна до продълженията и дузпите.

В други мачове от вчера "Лудогорец" победи с 3:1 домакините си от "Несебър", а "Черно море" измъкна 1:0 като гост на "Арда" /Кърджали/.

Жребият за осминафиналите ще се тегли утре.

"Локомотив" /ГО/: Симеон Симеонов, Димитър Калчев, Димитър Юруков, Ивайло Тодоров, Иван Пенев, Йордан Йорданов, Кристиян Китов, Георги Колев, Мартин Сандов, Мартин Николов, Тихомир Трифонов.

"Дунав": Филип Димитров, Преслав Петров, Петър Патев, Дуда, Дерик Менса, Красимир Станоев, Светослав Ковачев, Бен Еша, Александър Александров, Глаусио да Силва, Даниел Пехливанов.