Българският шампион "Лудогорец" стартира участието си в груповата фаза на Лига Европа с поражение. "Орлите" отстъпиха с 2:3 на германския "Байер" Леверкузен, допускайки обрат от 2:0 насред Разград.

Двубоят започна отлично за "Лудогорец", който поведе още в 8-ата минута след хубаво изпълнение на пряк свободен удар от Клаудиу Кешерю. В 31-ата минута тимът на Пауло Аутуори удвои аванса си чрез Марселиньо.

Обратът на гостите започна с гол на Кай Хаверц в 38-ата минута. Германският суперталант намали с шут от границата на наказателното поле. До края на полувремето играта се поуспокои и повече попадения нямаше.

След почивката "Байер" взе инициативата и притисна българския тим. Добрата игра на "аспирините" доведе до изравняване на резултата в 64-ата минута, когато Юлиан Брант пусна прострелно подаване от ляво, Ренан изби в Исак Телин и нападателят не сбърка от около 5 метра.

Доминацията на германците продължи, а играчите на "Лудогорец" изглеждаха изморени. Съперникът имаше физическо превъзходство, от което се възползва, и в 69-ата минута осъществи пълен обрат. Марселиньо загуби топката, Кай Хаверц овладя и разстреля Ренан от 20 метра.

"Лудогорец" пропусна страхотна възможност все пак да вземе точка от този двубой. Четвърт час преди края първо Кешерю принуди Храдецки да избива в ъглов удар, а след това Недялков нацели гредата след удар с глава.

Съставите

"Лудогорец": 33. Ренан, 4. Сисиньо, 30. Моци, 3. Недялков, 6. Натанаел, 18. Дяков (76-Горалски), 10. Кампаняро, 92. Лукоки, 84. Марселиньо (83-Брандао), 88. Вандерсон, 28. Кешерю

"Байер": 1. Храдецки, 4. Та, 6. Драгович, 7. Паулиньо (46-Воланд), 8. Л. Бендер (74-Бейли), 10. Брант, 11. Телин, 18. Вендел, 21. Коор, 23. Вайзер, 29. Хавертц