Футболистите на "Дунав" загубиха с 3:4 контролния мач срещу "Локомотив" в Горна Оряховица. Двата отбора ще се срещнат още веднъж в Горна, вече като съперници в турнира за купата на България.
Домакините откриха резултата във 2-а минута с гол на Тодоров. Дунавци изравниха бързо с попадение на Александър Александров. Той тръгна по дясното крило, влезе навътре и стреля - 1:1.
Влезлият след почивката Иван Коконов повтори почти едно към едно неговото изпълнение. Разликата бе, че Коконов тръгна с атака вляво - 2:1. Даниел Пехливанов направи 3:1 с удар от фронтална позиция.
Пехливанов направи отличен мач. Макар че обикновено влиза като резерва, направи много хубави неща в градивен план. Може би трябва да поукрепне още малко във физически план и ще бъде много полезен футболист. Футболният интелект обаче е в кръвта му и това се видя от негови много перспективни и интересни пасове.
При 3:1 за русенци старши треньорът на "Дунав" Малин Орачев пое риска да пусне в игра няколко момчета от юношеския отбор - братята Пламен и Теодор Иванови, Кристиян Върбанов, Теодор Костов. Локомотивци понатиснаха и направиха обрат с голове на Колев, Тодоров и Великов.
Контролата бе последна проверка за "Дунав" преди важния мач за първенство на Първа лига на 15 септември срещу "Етър" в Русе /14. 45 часа/.
"Дунав" стартира двубоя в Горна Оряховица със Станислав Антонов, Христо Попадийн, Георги Динков, Красимир Станоев, Преслав Петров, Дерик Менса, Ахмед Бен Еша, Александър Александров, Даниел Пехливанов, Божидар Васев и Мухамаду Ндиайе.