Футболистите на „Локомотив“ /Русе/ победиха „Волов“ в Шумен с 2:1 във втория си мач за първенство на Североизточната Трета лига. На старта момчетата на старши треньора Ивайло Кирилов надделяха с 1:0 у дома срещу „Устрем“ /Дончево/.
Мачът на стадион „Волов“, разкошно някога съоръжение, а сега руина започна лошо за „железничарите“. Те не само инкасираха гол в 10-а минута, но в стълкновението при атаката капитанът на русенци Живко Парашкевов получи тежка контузия. Кирилов веднага замени Парашкевов с младия Антонио Димитров.
Локомотивци изравниха в 30-а минута. Централният нападател Радомир Хараланов подаде топката към Мирослав Георгиев, той мина като на парад през няколко защитници и и я прати в мрежата. Мартин Недков също превзе вратата на домакините, но попадението бе отменено заради засада.
В последната четвърт от мача футболистите на „Волов“ останаха с 10 души заради червен картон на Янислав Андонов.
Победният гол падна в последната минута на редовното време. Техничарят Мирослав Георгиев центрира и Денис Неджмиев се разписа за първи път с екипа на „железничарите“.
Русенският отбор ще почива по програма в третия кръг.
„Локомотив“: Кристиян Николов, Владимир Перчемлиев, Огнян Брайнов, Ивайло Иванов, Живко Парашкевов, Мерт Хасана, Мирослав Георгиев, Мартин Недков, Динко Станчев, Денис Неджмиев, Радомир Хараланов /Антонио Димитров, Борислав Димитров, Ивайло Димитров/.